Badanie plodnosci u mezczyzn rzeszow

Badanie płodności u mężczyzn polega przede wszystkim na badaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest fundamentalnym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które wypływają z jaj i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem badania są więc plemniki.

Kiedy powinno zrobić się badanie?Badanie to powinno się stworzyć w czasie, gdy po czasie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez powodu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je dokonać również po różnego sposobie obrazach w okolicy krocza a po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed podejściem do poszukiwania muszą stać przeprowadzone pewne standardy. Negatywnie na wynik mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi czas abstynencji płciowej (próbka powinna zostać wzięta w stopniu 2-7 dni z stosunku), przebyte choroby (zwłaszcza te, którym prowadziła podwyższona temperatura), a i nadużywanie alkoholu. Próbka do poszukiwania powinna również zostać zaopatrzona w prawidłowy sposób.Badanie nasienia liczy na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich moc i ruchliwość). Dodatkowo wydobywa się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem polecane są także inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

DiagnostykaW diagnostyce niepłodności u ludzi stosuje się także różnego typu badania hormonalne. Bada się m.in. poziom wolnego i pełnego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności potrafią istnieć także wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Bada się wówczas pytania na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Stanowi ostatnie tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Nazywa ono planuj godzenia się przeciwciał z plemnikiem. Musi być ich tak znacznie wielu, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności często są i innego sposobu infekcje. W sensu ich usunięcia budowane są badania mikrobiologiczne.