Badanie przyczyn nieplodosci

Jedną z plag współczesnej cywilizacji jest niepłodność. Dotyczy ona zarówno kobiet jak i mężczyzn. Niegdyś gdy medycyna nie była tak rozwinięta jak obecnie, za niemożliwość spłodzenia potomka oskarżano głównie kobietę (jedynym przypadkiem, kiedy mężczyzna był winien była impotencja).


Obecnie nauka zweryfikowała te poglądy i za niepłodność, jak się okazuje w równym stopniu odpowiada i mężczyzna i kobieta. Problem się nasila dlatego ważne jest, aby poza zbadaniem płodności kobiety, wykonać również badanie  nasienia mężczyzny. Badanie spermy Kraków jest jedną z dużych i doświadczonych placówek gdzie można się przebadać.

Stwierdzenie niepłodności dzięki badaniu spermy

Badanie jest bardzo istotne ponieważ, mężczyźni nie odwiedzają swojego odpowiednika kobiecego ginekologa czyli urologa, tak często jak to odbywa się w przypadku kobiet. Większość mężczyzn ok. 30 roku życia urologa nie widziała ani razu, a niestety może to być przyczyną niepłodności. Wiele schorzeń może wywołać niepłodność, ale gdyby ją wcześniej zdiagnozować i szybko zaleczyć problemu mogłoby nie być. Badanie spermy jest najłatwiejszą i najszybszą metodą na stwierdzenie niepłodności. Badanie spermy nie powie nam co jest przyczyną ewentualnej niepłodności, ale da nam odpowiedź na pytanie najważniejsze, czy jesteśmy płodni czy nie.

badanie spermy kraków

Diagnoza

Badanie nasienia opiera się na zbadaniu plemników w niej zawartych. Bada się ich ilość, czy są prawidłowo zbudowane, odpowiednio ruchliwe albo czy w ogóle są w spermie. Jeżeli mieszkamy w Małopolsce i mamy wątpliwości co do naszej płodności to warto udać się do Krakowa,  gdyż miasto posiada obecnie sześć placówek przeznaczonych do przeprowadzania takich badań.
Badanie nasienia jest istotnym elementem terapii. Po takim badaniu, przychodzi kolej na diagnozę bezpłodności i jej leczenie. Czasami są to metody farmakologiczne, czasem operacyjne, ale czasem wystarczy świadoma zmiana stylu życia np. ograniczenie stresu i używek.