Drukarka fiskalna comarch

Na miarę rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 roku, każda kasa fiskalna oraz drukarka fiskalna musi co dwa lata doświadczeń konieczny przegląd techniczny. Właściciel kasy fiskalnej, jaki nie zdoła dokonać tej formy, zostaje ukarany. Pierwsza kara to zażądanie przez urząd skarbowy zwrotu ulgi oraz ustawowych odsetek które naliczane są od dnia popełnienia wykroczenia. Drugą karą jest mandat, który może wynieść nawet do 500 złotych. Warto wspomnieć, że za dotrzymanie terminu przeglądu zobowiązany jest klient, to dziś on musi pamiętać o dacie kontroli. Co idealnie sprawdza serwisant?

Cóż, nazwa "przegląd techniczny" w kontekście kas finansowych jest nieco mylący. Dlaczego? Bowiem w trakcie kontroli pytane są jedynie te momenty kasy, które mówią za ewidencjonowanie obrotów. Serwisant nie szuka usterek jakie potrafią wchodzić na funkcjonalność całej kasy, zamiast tego skupiam się tylko i zdecydowanie na dużo wspomnianych częściach też ich podzespołach, których wadliwe działanie mogłoby być wpływ na złe wyliczanie należnego podatku.

Które są koszty przeglądu kasy fiskalnej? Za przegląd całej kasy fiskalnej, wraz z wszą częścią angażuje się zazwyczaj od 100 do 300 złotych.

Ile żyje taki przegląd? Przegląd trwa w praktyce około godziny, maksymalnie dwie godziny, zależy to w pierwszej mierze od serwisanta. Właśnie nie musimy zawozić naszej kasy do serwisu, zamiast tego możemy poprosić by osoby odpowiedzialne za wykonanie tej metody przyszły do swej firmy, jest więc wprawdzie liczone jako dodatkowa usługa, przez co ponosimy dodatkowe opłaty. Warto przypomnieć, że do zrealizowania audytu jest uprawniony jedynie serwisant wpisany do książki serwisowej. Jest wówczas doprowadzone tym, że każde stworzone przez serwisanta działanie powinno zostać napisane do pracy serwisowej. Wpisy też wymagają istnieć jednoznaczne, potwierdzone podpisem pracownika firmy i ostemplowane jego pieczęcią. Wspominanie o tej formalności jest wielce ważne, ponieważ koszta tego zdecydowania nie są ogromne, a czas przeprowadzenia przeglądu technicznego nie trwa długo.