Drukarka fiskalna lublin

Wdrożenie erp

We jakichkolwiek sklepach, także internetowych, ale także w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, lekarskich również innych pojawiły się kasy fiskalne. I chociaż użytkownicy nie zawsze pamiętają, żeby zabierać ze sobą paragony organizowane przez usługodawcę czy kasjera w interesie, to odpowiednio oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla użytkownika i możliwość drukowania paragonu dla posiadacza kasy. Jednocześnie to użytkownik kasy ustala, czy paragony służące do rozliczeń z fiskusem, mają być wydawane na indywidualnej rolce w kategorii papierowej, lub że winnym być jedynie przeznaczane na cyfrowym nośniku.

W przypadku klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej leży po jego stronie. Część klientów skarży się, że paragon nie jest im do niczego potrzebny, iż to możliwy papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej jednak za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może dać mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe prowadzą naszych gości do sklepów, na stoiska w środowiskach handlowych czyli do tematów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Dobra jest forma, gdy klientowi został wydrukowany paragon, a użytkownik go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się spotykać w dostępnym miejscu, i klient zdoła już wyjść ze sklepu, to zbyt pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, który potrafi zostać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia podejmowania przez użytkowników paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została otwarta Loteria Paragonowa, w jakiej potrafi nabyć udział każdy właściciel paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup produktu czy usługi na ilość przekraczającą 10 zł, może swój paragon zobaczyć na kartce loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając ilość i datę zakupu. Ideą imprez jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w miesiącu. Raz na kwartał wymienia się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do ostatniej pory przez fryzjerów i kosmetyczki oraz właśnie przez gabinety medyczne i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.