Jak szybko i latwo przygotowac warzywa

Warzywa należą do najlepiej przyswajalnych produktów dla człowieka, a poza tym posiadają szereg witamin, jak witamina A, C, B, E, jak wiele innych cennych składników. Dlatego warto by wśród naszego domowego sprzętu gastronomicznego znalazła się maszynka do rozdrabniania warzyw. Taki przyrząd pozwoli nam zaoszczędzić czas i energię.

Przygotowywanie warzyw

W szybki sposób da możliwość przygotowania warzyw przeznaczonych do konsumpcji, lub na przetwory. W obecnych czasach zakup takiego asortymentu, jak maszynka do rozdrabniania warzyw nie stanowi problemu, gdyż na rynku istnieje wiele modeli, które możemy nabyć w każdej chwili. Są między nimi proste, klasyczne przyrządy, jak i te najnowszej generacji. Niektóre z nich przypominają maszynki do mielenia mięsa, gdyż posiadają korpus przymocowany do blatu za pomocą przyssawki, bądź imadełka. Z tyłu, lub z boku znajduje się walcowata tarka, lub szatkownica. Warzywa odciskane są specjalnym przyrządem odciskającym, co stanowi bezpieczeństwo dla palców. Na tempo pracy wpływa ostrość tarki. Im tarka ostrzejsza, tym praca idzie szybciej.

elektryczna szatkownica do warzyw

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/szatkownica_do_warzyw_mkj2-250_bez_tarcz_tnacych.png

Elektryczna szatkownica do warzyw

Maszynka wyższej generacji wykonuje swoją pracę jeszcze szybciej niż poprzednio charakteryzowany tradycyjny sprzęt. Można zakupić taki model, który jest przeznaczony wyłącznie do rozdrabniania warzyw, lub sprzęt uniwersalny, czyli wielofunkcyjny. Przykładem może być elektryczna szatkownica do warzyw, która posiada funkcje mielenia np. maku, lub siekania ziół. Plusem w takim przypadku jest to, iż zakupując taki model maszynki nie musimy nabywać kolejnego sprzętu. Minusem zaś to, że jest to nieco większy sprzęt i zajmuje więcej miejsca w szafce. Od nas samych zależy, jak sprzęt zakupimy. Czy będzie to ręczna maszynka , czy może elektryczna. Jak również to, czy będzie wielofunkcyjna, czy specjalistyczna. Najważniejsze jest to, byśmy mieli świadomość, jak ważne są warzywa w naszym codziennym meny. Oprócz licznych witamin, w które obfitują warzywa, to posiadają jeszcze błonnik, który jest sprzymierzeńcem w walce z nadwagą. Błonnik zawarty w produktach żywnościowych przyspiesza metabolizm, a w związku z tym przyczynia się do szybszego spalanie tłuszczu zgromadzonego w naszym organizmie. A to wszystko razem prowadzi do zmniejszenia wagi ciała.