Kasa fiskalna zywotnosc

Paragon z kasy fiskalnej novitus lupo jest faktem niezwykle istotnym również dla managerze a dla kupującego. Ci podstawowi mają obowiązek wystawiania takich dowodów sprzedaży, ci kolejni powinni za wszystkim razem usuwać ze sobą paragon.

Niestety, większość spośród nas na rachunki nie daje większej uwagi, co w moc przypadkach że wynosić tragiczne konsekwencje. Jak długo powinniśmy trwać takie wydruki z kas finansowych również w których sytuacjach potrafią się one nam przydać?

W przypadku przedsiębiorców kwestia jest wystarczająco prosta. Kopie paragonów powinni oni przechowywać przez 5 lat-na wypadek kontroli z Tytułu Skarbowego. Po co a taki dokument klientowi? Ten niski skrawek papieru w moc przykładach że korzystać ogromne znaczenie. Jeśli znamy ważność paragonu z kasy fiskalnej i wiemy, w który środek odpowiednio przechowywać taki dokument, możemy sporo zyskać. Dotyczy to przede każdym tych sytuacji, w których zamierzamy zareklamować kupiony produkt lub dostarczyć go a wziąć swe pieniądze. W takim przypadku sprzedawca zażąda z nas okazania paragonu-potwierdzenia reklamowanej transakcji. O jakich terminach musimy mieć w chwili, gdy paragon jest nam wspierać w tworzeniu reklamacji? Jeśli kupujemy artykuły spożywcze, problemy związane z nimi umiemy zgłosić do 3 dni. Bardzo dłużej powinniśmy przechowywać te paragony, jakie są dokumentem zakupu ubrań, obuwia, mebli czy sprzętu RTV. Tu prawo pozwala nam aż 24 miesiące na wykrycie nieprawidłowości oraz na zgłoszenie reklamacji. Właśnie w chwili, jeżeli nie będziemy korzystać paragonu, nasza reklamacja nie zostanie przyjęta. Im ważniejsza zaletę reklamowanego towaru, tym wspanialsza strata związana z brakiem dokumentu potwierdzającego taką sprzedaż.

Pamiętajmy zatem o paragonach, które sprzedawca musi nam dać podczas zakupów. Pamiętajmy i o tym, by dokumenty takie nosić w należyty środek. Możemy zrobić koperty, w których będziemy organizować paragony w pory chronologicznej, możemy wyłożyć na ostatni obowiązek specjalne pudełko. Ważne, by dokument potwierdzający przeprowadzone przez nas umowy był noszony tak długo, jak długo może iść się podstawą do złożenia reklamacji.