Ksiegowosc dla firm jednoosobowych

Właściciele firm często poszukują programu komputerowego, który rozwiąże ich od monotonnej i czytającej godzina pracy przy prowadzeniu dokumentacji księgowej i zestawieniach z urzędem skarbowy. Systemy księgowe spełniają wszystkie sprawy bardzo różnych odbiorców, stosuje je zawsze elastyczność i możliwość obsługi. Co bardzo istotne, są one dostosowane do prawidłowych przepisów i podatne na tyle, aby odpowiadały wymaganiom jak najszerszego grona użytkowników. Oferta skierowana jest również do osób prowadzących pełną księgowość, jak również firm płacących się w sytuacji księgi zysków i rozchodów albo na platformie podatku zryczałtowanego.

Enova księgowość jest szeroką gamę funkcji koniecznych do pewnego prowadzenia księgi handlowej: od zarządzania planami kont, poprzez dekretację i księgowanie, dysponowanie rozrachunkami, po obsługę środków trwałych.

Enova jest układem bardzo czytelnym w obsłudze, o nowoczesnym interfejsie zapewniającym najlepszą funkcjonalność i wygodę pracy. Dzięki intuicyjnemu kreatorowi systemu początek książki z zamiarem nie sprawi kłopotów nawet kilka doświadczonym użytkownikom.

Ten zamiar w zestawieniu z innymi zapewnia dużo większą elastyczność. Oprócz pełnej funkcjonalności podstawowego systemu pozwala m.in. tworzyć własne raporty i wydruki, na jedyny sposób opisywać zdarzenia gospodarcze, wykonywać analizy zapisów według różnorodnych części z wykorzystaniem tzw. pól własnych, czy też rozliczać rozrachunki w stawkach lub ewidencjonować je według własnych typów. Możliwa istnieje również realizacja swoich rozwiązań.

Podstawowe możliwości programu księgowego: prowadzenie KPiR lub ewidencji podatku zryczałtowanego; pisanie i rozliczanie ewidencji VAT: zakupów, sprzedaży, rozliczenia metodą kasową, korekty VAT płatności, które nie były pokryte w okresie; ewidencja środków trwałych, a ponadto wartości duchowych i prawnych; standardowa obsługa wynagrodzeń; obsługa operacji kasowych gotówkowych i bezgotówkowych, raporty kasowe; wystawianie deklaracji ZUS oraz możliwość eksportu do Płatnika.