Mial weglowy eng

Pracoholizm jest czystym uzależnieniem psychicznym. Oddaje się ciągłą potrzebą budowania naszych obowiązków, w sukcesu której pomija się rodzinę, przyjaciół, odpoczynek, a też sen. Oczywiście akcja jest pewnym z faktów życia każdego człowieka. Dlatego pracoholizm to niepowtarzalne uzależnienie, które nie zbliża się z zawstydzeniem. A kiedy je u siebie rozpoznać?

Pracoholizm wyróżnia się ogromną potrzebą ciągłej pracy. Chorzy traktują każdą dowolną chwilę jako zabity czas. Odczuwają wtedy dyskomfort oraz kiepski nastrój. Często spędzają w naszych biurach po godzinach i czynią z dowolnych dni i urlopów. To przez to zaniedbują rodzinę, znajomych zaś nie mają z żadnych rozrywek oraz nie prowadzą własnych słabości i zainteresowań. Bardzo często prowadzą temu ciągłe bóle głowy, nudności, uczucie zmęczenia oraz problemy z uwagą i snem.

Aby ułatwić sobie leczenie warto odnaleźć uwagi tego tematu. Zwykle zależni są typowymi perfekcjonistami. Są szerokie ambicje a chcą wszystko wykonywać wprost idealnie, bardzo dobrze, bez żadnych niedociągnięć. Wiele kobiet ma również, że pracoholizm może łączyć się z doświadczeniem braku własnej wartości. Uzależnieni często mogli tworzyć kłopoty materialne w przeszłości, a teraz zależą jak dużo wykorzystać swoją karierę, aby powiększyć swoje zarobki.

Pracoholizm, jak każde uzależnienie psychiczne, posiada własne negatywne skutki. Samą z nich stanowi paradoksalnie spadek efektywności i produktywności. Pracoholicy są przemęczeni ciągłym wykonywaniem obowiązków, dlatego nie zdają sobie przygody spośród obecnego, że tak naprawdę tracą mnóstwo momentu na np. wspominanie o praktyki oraz myślenie się nad każdym zadaniem. Najgorszym skutkiem ubocznym jest stracenie opieki nad innym życiem, dlatego uzależnieni koniecznie muszą wybrać się na ludzką psychoterapię.