Miejsce do ewakuacji

Znak exit to oznaczenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, jakie znajduje zastosowanie we całych obiektach obiektach budowlanych, na które zgodnie z obowiązującymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których przenosi się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia poleca się wszędzie tam, gdzie mamy do robienia z większymi skupiskami ludzi, tzn. w zakładach pracy, w urzędach, w celach kulturalno-rozrywkowych i sportowych, czy te w składach wielkopowierzchniowych. Do wyjścia oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne znaki w sytuacje strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej ma znaczące stanowisko w postaci ratowania zdrowia a utrzymania kobiet, które znalazły się w stanie zagrożenia, zwiększając nadzieję na szczęście ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który ułatwia je w popularny sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Stało ono spowodowane z ciekawej folii samoprzylepnej z zastosowaniem wysokiej wartości kleju, co gwarantuje mu dużą trwałość i siła w dużych warunkach czy z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na granicy w obiektu najczęściej nad drzwiami, będącymi wyjście z pomieszczenia lub domu. Folia, z której odbyto oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego posiada właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym pali w ciemności, umożliwiając sprawną ewakuację nawet w trudnych warunkach związanych z wyłączeniem prądu albo oraz z skutecznym zadymieniem, które ogranicza widoczność.