Mikroskop fluorescencyjny

Mikroskopu używa się do oglądania małych obiektów, które stale są niewidoczne gołym okiem, czy jeszcze do obserwacji detali mniejszych obiektów. W nowych czasach istnieje teraz wiele sposobów mikroskopów (akustyczny, holograficzny, polaryzacyjny, stereoskopowy także pozostałe), jednak pierwszy powstały w treści był mikroskop optyczny.

http://erp.polkas.pl/oprogramowanie-do-zarzadzania-produkcja/Oprogramowanie Unicore do komplementarnej obsługi zarządzania produkcją w enova365 i Sage Symfonia ERP w palecie rozwiązań POLKAS | Systemy ERP | POLKAS

Mikroskopy tego modelu do praktyki badanych obiektów wykorzystują światło dzienne, i za ich autorów wywodzi się syna i starego - Zachariasza Janssena i Hansa Janssena - Holendrów. Swój pierwszy mikroskop zbudowali około 1590 roku, dawał jedynie 10-krotne powiększenie oraz spośród tegoż względu nie znalazł zastosowania. Momentu w ostatniej części dokonał Antonie van Leeuwenhoek, zrobił on różną technikę szlifowania i polerowania cienkich soczewek, co w skutku dawało nawet 270-krotne powiększenie. W współczesny możliwość Holender usprawnił mikroskop, dzięki czemu doszło do wielu odkryć i rozwoju biologii. Jego mikroskopy były zbudowane inaczej niż te typowe ze obecnych czasów. Można je dopuścić po prostu za bardzo proste szkła powiększające. Mikroskop Leeuwenhoek'a zrobiony był z tylko samej soczewki, a badany przedmiot kładziono naprzeciwko soczewki, jego miejsce ważna było ustalać za pomocą dwóch śrób. Sam przyrząd miał długość 3-4 cali czyli około 7-10 centymetrów. Do kolejnego przełomu w formie mikroskopów doszło, gdy użyto w nich elektrony. Pierwszy mikroskop tego typu-mikroskop elektronowy-zbudowali Ernst Rusk i Maks Knoll w 1931 roku w Berlinie. Sama rewolucja krzemowa uznawała zbyt podstawę wykorzystanie mikroskopów elektronowych. umożliwiały one zarazem obserwowanie najmniejszych struktur organelli komórkowych. Z kolejce w roku 1982 został utworzony pierwszy skaningowy mikroskop  tunelowy. Jego bogami byli rozwijający w Zurychu naukowcy Gerd Binning oraz Heinrich Rohrer. Dzięki takim mikroskopom zabiera się trójwymiarowy obraz struktur zestawionych z jednych atomów. Potem opracowano wiele zmian tego mikroskopu pozwalających na oglądanie sprawie w miar nanometra. Współcześni badacze twierdzą, że rozwój mikroskopii zapoczątkuje rozwój nanotechnologii, która potrafi odnaleźć zastosowanie i wpłynąć na założeniu każdą płaszczyznę życia.