Mikroskop szkolny lublin

Przygotowywaliśmy szkolną pracownię fizyczno – chemiczną. Najpierw musieliśmy określić, jaki sprzęt będzie nam potrzebny. Oprócz innego typu szkiełek, probówek i menzurek złożyliśmy także zapotrzebowanie na mikroskopy. Oczywiście zależało nam na tym, by stanowiło ich jak dobrze, bo zajęcia z ich skorzystaniem bardzo podobają się młodym i są jednego rodzaju innowację dydaktyczną.

 

Kiedy szefostwo zapoznało się z naszym zamówieniem, od razu pojawiły się problemy. My w prywatnej specyfikacji określiliśmy nie tylko część potrzebnego sprzętu, lecz także wymieniliśmy mikroskopy konkretnej firmy. Wiedzieliśmy, że sprzedaje ona sprzęt doskonałej jakości, ale niestety ważniejszy z innych widocznych na placu. Oraz tego dzisiaj dyrekcja nie chciała uznać, argumentując, że ważna przecież kupić mebel w korzystniejszej cenie. My z kolei nie chcieliśmy ustąpić. Przecież doskonale wiadomo, że dzieciaki niekoniecznie potrafią się delikatnie obchodzić ze sprzętem, a mikroskopy tak łatwo jest zepsuć czy uszkodzić. Wystarczy zgubić czy potłuc szkiełko albo przez niewłaściwy chwyt oderwać soczewkę i szybko szkoda gotowa. A jeżeli szli na sprzęcie lepszej firmy, byliśmy od niej gwarancję też na uszkodzenia mechaniczne, właśnie w niskim zakresie, tylko lepsze to niż nic.
Dyrekcja rozważyła nasze argumenty i ostatecznie wyraziła zgodę, by zakupić mikroskopy, o jakie wchodzili. Z kolejnym zamówieniem nie było zgodnych problemów, zatem szybko wysłaliśmy listę potrzebnych pracy do marki i przenosili na przesyłkę. Po jej zdobyciu sprawdziliśmy, czy nic się nie zniszczyło po drodze, i po zaczęliśmy wyposażać pracownię. Zaraz po paru dniach można było zastosować z różnych rzeczy. Mikroskopy zrobiły popularność wśród naszych uczniów. Na wszystkiej lekcji dzieciaki dopytywały, czy obecnie będzie ważna zastosować ten mebel a ewentualnie można coś sobie szybko obejrzeć.
Okazało się, że wybrany przez nas sprzęt odbywa się doskonale, nie kładzie się, a ewentualne drobne uszkodzenia można łatwo naprawić. Mikroskopy, które wybraliśmy, świetnie przydały się w dalszej pracy dydaktycznej.