Home Medycyna Na czym polega leczenie bezpłodności?

Na czym polega leczenie bezpłodności?

written by rysiek 11 kwietnia 2016

Okazuje się, że niepłodność zaczyna być poważnym problemem coraz większej ilości par. Jeśli po paru miesiącach regularnego współżycia z partnerem, bez jakichkolwiek form zabezpieczenia, nie dochodzi do zapłodnienia, partnerzy mogą zacząć się niepokoić. Jednak do lekarza warto zgłosić się znacznie wcześniej w celu wykrycia wszelkich możliwych zaburzeń występujących w organizmie.

Idź na mój blog

Dni płodne

Klinika leczenia niepłodności powstała specjalnie dla osób cierpiących na tego typu przypadłości. Jeśli kobieta cierpi na nieregularność miesiączkowania, to może być problem ze znajomością dni płodnych. A jak powszechnie wiadomo, to właśnie podczas dni płodnych możliwe jest zapłodnienie komórki jajowej przez plemnika. Jeśli kobieta nie jest więc pewna, kiedy dochodzi u niej do owulacji, warto zacząć obserwować wydzielinę z pochwy. Śluz szyjkowy, który ułatwia przemieszczanie się plemników jest bezbarwny i przypomina białko jaja kurzego. Obecnie są dostępne w aptekach testy owulacyjne, które ułatwiają to zadanie. Wykrywają one hormon luteotropowy, który oznacza, że nastąpił okres jajeczkowania. Mężczyzną z kolei zleca się wykonanie badania nasienia. Są to metody leczenia bezinwazyjnego w zaciszu własnego domu.

czy-odkladac-macierzynstwo-na-pozniej

Badania w celu ustalenia przyczyny niepłodności

Jeśli po roku stosowania powyższych sposobów, nadal nie dojdzie do zapłodnienia, pomóc może zazwyczaj tylko klinika in vitro. Para poddawana jest dogłębnemu wywiadowi odnośnie obecnego stanu zdrowiach oraz przebytych chorób, operacji czy innych wydarzeniach związanych z ich zdrowiem. Następuje seria kolejnych, bardziej szczegółowych badań. Bada się pracę tarczycy oraz wykonuje USG przezpochwowe. Położenie i wygląd macicy zostają dokładnie obejrzane. Klinika leczenia niepłodności sprawdza również stan jajników, czy nie znajdują się tam przypadkiem jakieś guzy lub torbiele. Badanie wykonane w pierwszej fazie cyklu, pozwoli dowiedzieć się lekarzowi, czy w jajniku dojrzewa w ogóle pęcherzyk. Należy pamiętać, że badanie nasienia u mężczyzn wykonuje się od trzech do pięciu dni abstynencji seksualnej. Tylko wtedy będzie one miarodajne, więc skrupulatnie należy przestrzegać metod zalecanych przez lekarza. Robienie czegoś na własną rękę nie ma w tym przypadku sensu.


Centrum Medyczne Macierzyństwo sp. z o.o. sp.k. Klinika in vitro IVF Kraków
Białoprądnicka 7A, 31-221 Kraków
12 415 88 00
http://macierzynstwo.com.pl

2 komentarze

You may also like

2 komentarze

Joanna 6 września 2016 at 11:53

Średnio, za którym razem (według statystyk) metodą in vitro zachodzi się w ciążę? Za drugim? trzecim? Czy to lekarz decyduje kiedy nie ma sensu podejmować kolejną próbę, czy może para próbuje do skutku, dopóki starczy im środków finansowych i sił? Zastanawiam się czy jest sens brać kredyt i podjąć się leczenia, czy może pogodzić się ze smutną prawdą. Nikt nam nie daje pewności, że w klinice leczenia niepłodności się wyleczymy.

Kamila 14 września 2016 at 12:13

Joanna wydaje mi się, że to zależy przede wszystkim od was. Jak długo chcecie próbować i macie ku temu środki finansowe to nikt wam nie zabroni. Moja kuzynka po trzech nieudanych invitro zmieniła lekarza, który stwierdził, że nie ma szansy zajść w ciążę. Przy piątej próbie powiedziała, że to już ostatni raz i więcej nie próbuje. I za piątym razem jej się udało i zaszła w ciążę. Łącznie 7 lat się leczyła.

Leave a Comment