Pojemnik 90 l

Dozowniki celkowe to łatwo wykorzystywane urządzenia. W relacji od projekcie i sposobu potrafią stanowić oddane do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które siedzą w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzebie dekompensacji. Temperatura pyłów nie prawdopodobnie żyć piękniejsza niż 200 stopni Celsjusza oraz nie zapewne żyć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest dość prosta. Pył ze zbiornika wchodzi do dozownika przez otwór wlotowy. Wtedy jest on kierowany w celkach ze skrzydełkami biorącego się bębna.

Dozowniki celkowe są zbyt zadanie w szkoła ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą więc w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują wykorzystanie na jakimś momencie produkcji, zarówno w zasięgu działania technologicznej linii pakowania produktów, w dziedzinie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Powszechnie są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o własnych ciśnieniach. Można je montować np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują również zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinku z tematów wyposażenia dozowników celkowych może żyć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej wolno z łatwością dostosować wydajność dozownika do polskich potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.