Rowery bmx

Rodzajów rowerów jest cała masa-są rowery górskie, kolarskie, są też rowery BMX. Z pozoru rower BMX można pomylić z rowerem dla dzieci-nic bardziej mylnego, ewolucje wykonywane przez profesjonalistów na BMXach mogą być niebezpieczne, a ich opanowanie wymaga czasu i praktyki. W tym tekście skupię się właśnie na tych rowerach.

Historia tych pojazdów

Pierwsze rowery tego typu pojawiły się w latach 70-tych między innymi w słonecznej Kalifornii. Wtedy to grupa motocrossowych pasjonatów, których nie było stać na potrzebny sprzęt przerobiła mały rower na coś w stylu dzisiejszego BMXa. Początkowo używano go głównie jako środek transportu do szkoły z czasem jednak zaczęto go używać w wyścigach. Ówczesne tory różniły się od dzisiejszych brakiem band na zakrętach, były całkowicie płaskie, a bramka startowa była w zasadzie długą gumową wstęgą. Potem na torach pojawiły się hopki i przejazdy przez wodę. Hopki zaczęto też wykorzystywać do robienia trików.

W latach 80 popularność zyskały rowery górskie, jednak w latach 90 BMXy ponownie zaczęły być częściej kupowane. Zmianie uległy wtedy materiały służące do budowy tego roweru, żelazo zostało zastąpione przez aluminium tytan czy włókna węglowe. W połowie lat 90 rowery BMX przeżywały swoisty boom-powstawały nowe trendy, miejsca do jazdy i firmy zajmujące się ich produkcją i produkcją ubrań. Pojawiły się też nowe style jazdy takie jak half pipe czy flatland. Największy wpływ na jazdę na rampie miał Matt “Condor” Hoffman. Potem pojawiły się też boardercross czyli jazda po śniegu oraz downhill czyli zjazdy z gór po wybojach między drzewami.

http://artmar.com.pl/erppolkas/enova365/enova365-ksiega-podatkowa/

rowery BMX

Myślę, że taka jazda na rowerze BMX jest bardzo ekscytująca, co prawda w Polsce jest o wiele mniej miejsc do jazdy na nich niż na przykład w Stanach, lecz z czasem na pewno będzie lepiej. Pierwszy krok-zakup roweru-oglądając różne rowery Kraków może być odpowiednim miejscem gdzie dostaniesz swój pierwszy, wymarzony model.