Rozwoj firmy ksiazka

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najlepsze momenty życia wszystkiej osoby. Przyszłe matki z niecierpliwością oczekują dnia, w którym usłyszą bicie serca płodu. Istnieje więc dla nich znak, że rozwój dziecka idzie w pięknym stylu i oraz w fantastyczny sposób uświadamia je, iż noszą pod sercem naszego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany następują bardzo łatwo, praktycznie z dnia na dzień, a pierwsze bicie serduszka jest realne do usłyszenia już w 21 dniu ciąży.

Na wstępie serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu istnieje wówczas bowiem tylko swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na tyle duże (całe 6 mm), że będzie ważna je zarejestrować w poszukiwaniach USG. Niestety, jeszcze będzie zawsze za małe, by ocenić jego dobry rozwój. Aby prawidłowo ocenić rozwój dziecięcego serca, konieczne będzie zaczekanie do jakiś 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeśli idzie o usłyszenie bicia serca, będzie ono możliwe już prawie 11 tygodnia ciąży, ale jedynie za pomocą specjalnej aparatury, która jest w okresie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. I właściwe bicie serduszka, przy zastosowaniu stetoskopu, jest możliwe dopiero po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto poczekać na ostatni sezon – pierwszego bicia serca naszego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nie.

Przez cały czas ciąży krew płodowa nie dochodziła do płuc maleństwa. Istniał to wtedy znak dla rozwijającego się organizmu dziecka, że nadal nie czas na własne oddychanie, należy za to skoncentrować się na dobrym rozwoju organów. Tak to, serce dziecka będzie w pełni rozwinięte właśnie w terminie porodu. Od tego punktu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie praktyczne w wszystkiej chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.