Skoda octavia 1 filtr pylkowy

W moc gałęziach przemysłu jesteśmy do rezygnowania z koniecznością odpylania pyłów, które są mieszaniny pyłowo-powietrzne wybuchowe. Istnieją to podstawowe procesy związane z zmianą węgla kamiennego, drewna w przemyśle drzewnym, biomasy, pyły organiczne pojawiające się w sektorze spożywczym, pyły dające w przemyśle chemicznym, itp. Atex dust collector, to odpylacz wybuchowy który stał przeprowadzony zgodnie z unijną dyrektywą Atex.

oprogramowanie dla firm produkcyjnychOprogramowanie dla firm produkcyjnych - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

Dla odpylania mieszanek pyłowo-powietrznych wybuchowych mamy w ofercie narzędzia i wszystkie instalacje zrobione razem z prawą dyrektywą 94/9WE ATEX. Potrafią być one stosowane dla odpylania pyłów należących do klasy wybuchowości St1 i St2. Nasze systemy filtracyjne mają kategorie 3D. Pozwala wtedy na łączenie ich w dowolnym pomieszczeniu, jaka jest zaliczona do strefy niezagrożonej wybuchem jak więcej w przestrzeniach 22 zagrożenia wybuchem.

Dla zabezpieczenia urządzeń mamy dwie podstawowe metody:

Metoda tłumienia wybuchu Technologia ta używa systemy automatycznie działające na start ciśnienia szybkiego i zmniejszające w zarodku powstający wybuch. Sposób jest urządzony w czujniki ciśnienia, które znajdują powstający wybuch, przedstawia go do centrali, która z zmian rozpoczyna uruchamianie zawory butli ze materiałem gaszącym. Czas reakcji systemu od wykrycia wybuchu do jego zabicia to zaledwie około 60 ms. Bardzo duże stłumienie powstającej eksplozji zapobiega wytworzeniu wysokiego ciśnienia niszczącego.

Metoda odciążania wybuchu Odnosi się ona do wykorzystania wszelkiego typu membran lub paneli dekompresyjnych, które dają ciśnienie wybuchu z ochranianego dania na zewnątrz. Tym środkiem, ciśnienie jakie dominuje w ochranianym urządzeniu zostanie ograniczone do ceny niebędącej zagrożenia. Używamy innego rodzaju wykonania techniczne membran: okrągłe lub prostokątne, płaskie lub wypukłe, zaopatrzone w czujnik zerwania albo nie, wykonane ze zwykli węglowej lub kwasoodpornej. Z pomocy na wymiar płomienia wybuchu wyprowadzonego na zewnątrz, konieczne jest określenie strefy niebezpiecznej w dziedziny obok membrany.

Dodatkowo, wykorzystywanie wyznaczonych stref zagrożenia wybuchem w zasięgu konkretnej instalacji, całe jej charakterystyczni i elementy są dopasowywane w taki rodzaj, żeby one jedne nie były okazją powstania źródła zapłonu pyłów.