Szkolenie z programu enova

Enowa to projekt płacowo – kadrowy oddany do obsługi działu kadr i obliczeń płac od kilkudziesięciu do kilku tysięcy pracowników. Program współpracuje z Planem Płatnika, Rejestratorami Czasu Produkcji oraz środowiskiem MS Office (Word, Excel). System spełnia należyte wymagania polskiego ustawodawstwa co do ewidencji danych kadrowych, podatków, składek ZUS, naliczania wynagrodzeń czy zasiłków chorobowych.

 

Dział kadr to zwiększona ewidencja osobowa idąca na przedmiot i wgląd do danej takich, jak: dane człowieka czy zleceniobiorcy, dane członków rodziny, zasady wynagradzania – rodzaj umowy, stawka, indywidualne ubezpieczenia zdrowotne, społeczne oraz dane podatkowe – koszt oraz przysługujące ulgi. Enova zezwala na edycję błędnych zapisów oraz odwzorowanie złożonej struktury organizacyjnej firmy.
Dział płace umożliwia rozliczanie etatów, umów zleceń. Dzięki niemu dopuszczalne jest danie długoterminowych pożyczek czy zaliczek opodatkowanych i nieopodatkowanych na konto. Wbudowane funkcje zezwalają na produkcję dodatkowych wypłat, ustalenie czasu produkcji oraz zsumowanie elementów wynagrodzenia.
Ciekawą drogą są ergonomiczne kalendarze, które zezwalają na definiowanie indywidualnych rozkładów czasu pracy, adnotację odstępstw od pierwszego grafiku – obecności i nieobecności oraz współpracę z Rejestratorami Czasu Pracy.
Definiowany system wydruków zapewnia stworzenie na platformie zamieszczonych danych wydruków innego typu sprawozdawczości oraz przesyłanie plików do MS Word i późniejszą ich wersję w niniejszym programie.
Enova to układ płacowo – kadrowy wart polecenia. Łatwy i estetyczny w obsłudze. Raporty z listy wyświetlanych informacji można generować w banalny sposób, zaś niektóre dane dadzą się importować do organizmu z Excela. Każdy moduł wprowadzanych danych pozwala na założenie dowolnego zestawienia. Organizm jest biedni w obsług. Zakup projektu to znakomita inwestycja. Jakość wykonania, prosta obsługa, niedrogie używanie to cenna inwestycja w swój cenny chwila i finanse.