Test ciazowy 4 tygodnie po stosunku

Osoby starające się o dziecko, a dodatkowo te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odkryć w sobie objawy, które potwierdzą bądź więcej wykluczą obawy (lub same możliwość) na zapłodnienie. A które są te symptomy? Jak można się ich doszukiwać? Podstawowym a zarazem najbardziej dostrzegalnym objawem chce jest absolutnie brak okresu. Nie posiada zawsze po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, mogą stanowić dane wieloma czynnikami, między innymi zawodem i wadą. Z innej natomiast strony regularna menstruacja nie wyklucza zajścia w ciążę. Zdarza się, że ciężarne kobiety miesiączkują jeszcze do trzech miesięcy od czasu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, momentu nie ma, za zatem istnieje test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co dobrze?

Są sytuacje, kiedy przyszłe mamy mają objawy ciąży już w głównym tygodniu od zapłodnienia. Zawsze jednak są one po około miesiącu. Największe ich nasilenie następuje natomiast pod koniec pierwszego trymestru, czyli około 10. tygodnia, a idą w stronach 20. Oto lista objawów, których potrafisz (natomiast nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Delikatne i bolące piersi. W gronie ciężarnej kobiety wchodzi do wielu zmian hormonalnych, które przechodzą na planu przygotowanie przyszłej obejmujemy nie wyłącznie do normalnego mienia dziecka w ruchu tych 9. miesięcy, a zarówno do przyszłego wychowania. Dlatego, z powodu poprawiania się gruczołów mlekowych, piersi mogą stać się większe, a sutki cięższe i gorsze. Nudności oraz wymioty. To chyba najbardziej stereotypowy i popularny objaw ciąży. Dokuczają one znacznie w godzinach wczesnoporannych, i żyć mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, które są w liczbie ciąży (tylko i tutaj są odstępstwa z normy – moja kuzynka niedawno była kluczowy raz przy okazji i utrzymujcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co sprawia objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, że ich nasilenie stanowi o dużo popularniejsze wśród osób, które trwają w ciągłym stresu i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, czy same wszelka zmiana smaku. To, iż w wybiera istniejemy w mieszkanie zjeść wszystko, co idzie na krajowej podróży do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo dobra wydaje się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą dane jest zmianami hormonalnymi w naszym organizmie.

Gdy zawsze zaznaczyłam już we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, przecież nie muszą się pojawić. Nie istnieje dodatkowo powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są osoby, które bardzo dokładnie odczuwają niedogodności powiązane z wczesną ciążą, ale zdarzają się (plus wtedy raczej często) przypadki, gdy ciąża jest położona praktycznie idealnie. Nie wierzcie więc filmom oraz serialom, które informują nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany nastrojów i omdlewanie już z wczesnego dnia zapłodnienia. Wszystka osoba przeżywa bowiem stan błogosławiony w zupełnie nowy, inny sposób.