Wychowanie dziecka sciaga

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i wynoszą się, znów wywracają i naprawdę w nieskończoność. Nieraz trudno sprawić je do ładu. I obecne nie wszystko. Dzieci to razem wizytówki rodziców. Jak wykonać, żeby nasze pociechy spędzały aktywnie czas, i przy tym nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to problemy, które dotykają wszystkich rodziców. Zdobywamy nowe ubrania, cerujemy dziury, mamy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w jakich najwięcej miejsca zajmują spinki do włosów dla dzieci, chusteczki higieniczne, szczotki również oryginalne narzędzia pierwszej potrzeby. Nałożenia na zmianę, ukryte w następującej torbie, to podejścia nie właśnie dla zdesperowanych. Stan to zawsze nie tylko wtedy spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często występują pierwsze skrzypce.

Jak łatwo o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie wszystka mama. Jak trudno doprowadzić włosy swojej dziewczynki do poziomu prezentującego estetykę sprzed rozwiązania z domu - wie każdy tata. Bez fachowych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często przesuwają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane jeszcze w kącie piaskownicy, układają się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, a poza gumkami, grzebieniami, opaskami i odrobiną szczęścia, jednak warto pamiętać przy sobie spinki. Ważne jest, by spinki były pewne, ale jednocześnie zrobione z solidnych produktów. Twardy sztywny, kłujący w górę plastik nie tylko szybko wykona w piaskownicy, ale sprawi, że niemowlęta nie dopuszczą żadnego z rodziców do indywidualnych włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do głowy pociechy, może przynajmniej pomóc w pewnym stopniu utrzymać ten moment prezencji.

Jeśli fryzura jest zdolna, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, i rodzic uzbrojony w odpowiednie pokłady cierpliwości i siły - można wyruszać. Zależnie od tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dostosować fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Dobrze też wziąć pod uwagę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

A po powrocie można pociechę uczesać z druga.