Wylecz sie z bezplodnosci

Bezpłodność to problem, który dotyczy coraz więcej par na całym świecie. Również w Polsce bardzo wielu młodych i zdrowych ludzi boryka się z tym zagadnieniem. Przyczyn bezpłodności może być bardzo wiele. Choroby zakaźne przebyte w przeszłości i powodujące bezpłodność u mężczyzny, choroby genetyczne, warunki środowiskowe, które uniemożliwiają zajście w ciążę, problemy hormonalne i wiele innych czynników.

Wybór ośrodka

Jest wiele rodzajów bezpłodności – niektóre z nich to niemożność zajścia w ciążę, a inne – niemożność jej utrzymania. Jest wiele płodnych kobiet, które bezproblemowo zachodzą w ciążę. Jednakże nie udaje im się nigdy dotrwać bezpiecznie do czasu, gdy będzie można urodzić dziecko lub sztucznie wywołać jego poród. Na szczęście bezpłodność można i trzeba leczyć. Gdy mieszkamy w dużym mieście, mamy dużo większy dostęp do nowoczesnych klinik zapewniających kompleksową opiekę i diagnostykę parom, które marzą o tym, by mieć potomstwo. Leczenie bezpłodności Kraków to profesjonalny ośrodek, który w swojej ofercie ma diagnostykę, leczenie niepłodności, czy  sztuczne zapłodnienie in vitro.

leczenie bezpłodności kraków

In vitro

Często ludzie rozumieją leczenie bezpłodności jako zapładnianie in vitro, ale nie jest to równoznaczne. In vitro to metoda sztucznego zapłodnienia w sytuacji, gdy niemożliwe jest zajście w ciążę w sposób naturalny z przyczyn, których nie da się wyleczyć. Wiele przyczyn bezpłodności można jednak wyleczyć, ale trzeba się nastawić na to, że jest to proces bardzo długotrwały – może trwać nawet całymi latami i prowadzić do frustracji. Bywa, że jest to proces kosztowny, wymagający wspierania się nowoczesnymi lekami hormonalnymi podtrzymującymi ciążę i umożliwiającymi implantację zarodka w macicy.

Metody leczenia

Zazwyczaj leczenie bezpłodności łączy w sobie wiele metod, począwszy od wsparcia psychologicznego i pozytywnego nastawienia przyszłych rodziców do kwestii posiadania dziecka, przez kwestie zdrowego odżywiania i prawidłowego trybu życia, aż po sprawy hormonalne i zdrowotne. Wszystkie czynniki mają spory wpływ na problemy z zajściem w ciążę. Dlatego planując zostanie rodzicami należy brać je wszystkie pod uwagę, dbać o swój komfort fizyczny i psychiczny.