Zaburzenia psychiczne i emocjonalne pdf

Cyklotymia jest wybierana, jako małe zaburzenie psychiczne, określane też jako stan depresyjny, który jednak zwyczajnie nie wymaga leczenie farmakologicznego. Cyklotymia często porównywalna jest do dystymii, jednak oba schorzenia psychicznie dość dużo się od siebie różnią.

Zaburzenie psychiczne W poniższym artykule skupimy się na głębokim zaprezentowaniu, czym jest przedstawiona anomalia psychiczna. Zaczynając to od początku, cyklotymia jest zaburzeniem psychicznym. Może istnieć czynnikiem jadącym do powstania choroby afektywnej dwubiegunowej. Jej stwierdzenie jest dodatkowe zwykle w ważnej i trzeciej fazie życia człowieka, składa się zazwyczaj z nadużywaniem alkoholu i kieruje do znacznej destabilizacji w działaniu społecznym.

Leczenie Oczywiście, wykryta cyklotymia powinna stać natychmiast poddania leczeniu. Jednak, jak wspomniano wcześniej, nie będzie ostatnie stricte leczenie farmakologiczne, podobne do środka działania depresji, bowiem podawane preparaty będą brały często zadanie stabilizujące nastrój, a dopełnieniem leczenia będzie psychoterapia.

Fazy Zapadnięcie na cyklotymię ukazuje się uciążliwymi zmianami nastroju. Ważna ją wydać na dwie fazy:

Faza subdepresji, na jaką umieszczają się: abulia, czyli kłopot z podejmowaniem decyzji, apatia, spadek libido oraz permanentne zmęczenie i motywy z uwagą, zaburzenia łaknienia, bezsenność, ciągłe poczucie pustki, smutku i minusa wsparcia, nieumiejętność odczuwania przyjemności, zaniedbywanie się, brak energii, pesymistyczne nauk i wycofanie społeczne. Faza hipomanii, czyli dobry stan, wesołość, euforia, wysoka samoocena i pewność siebie, wzmożony popęd seksualny, pobudzenie psychoruchowe i ograniczone zapotrzebowanie na sen, gonitwa myśli, słowotok, spadek zdolności racjonalnego myślenia, kłopoty z uwagą uwagi, agresja i wrogość, poczucie mocy i entuzjazm, podejmowanie ryzykownych zachowań, urojenia.

Choroba ta zazwyczaj pojawia się u osób, które są na dwubiegunowość. Poza tym pomysł posiadają ponad takie elementy jak duży poziom kortyzolu, niski poziom serotoniny, kiedy i też stresujące sytuacje. Również bardzo znaczący zysk mają więcej wykształcenie i miejsce, w jakiej używają potencjalnie chorujące osoby.