Zimny napoj po rosyjsku

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który dodatkowo zaspokoiłby ich pragnienie oraz orzeźwił. W takim przypadku doskonale zbierają się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego albo też kruszonego lodu. W internecie i pracach kucharskich można znaleźć wiele przepisów na świeże napoje tego gatunku. Tak można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, ale o pokazać się wykonywać je samemu. Stanowi ostatnie nie tylko znacznie tańsze rozwiązanie, ale te lepsze. Eksperymenty w kuchni dają ogromną satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny lub znajomi, którzy wpadną z wizytą w każdy upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, jest ten o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można nabyć o każdej chwili roku, nie tylko latem, a mleko to fakt wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to pewne z najpopularniejszych owoców na placu. Otrzymany napój jest lekki, piękny i pożywny - wszak każdy gęsty koktajl można stosować jako oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym ciekawym rodzajem koktajlu jest obecny o smaku truskawkowym. Najlepiej robić go w czasie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i proste na wszelkim stoisku. Jedynym podejściem jest połączenie mleka, truskawek i owoców - ta szczególna forma będzie bliskim doznaniem dla naszych kubków smakowych.

Tak można wymieniać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, zbudowany z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! I może brzoskwiniowe orzeźwienie? W przypadku brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. A co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest trudne - mówię z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście plan na koktajl i gotowe skutki to ciągle nie wszystko. Powinien być dobrzy sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z zdrowej firmy czy solidna rozdrabniarka do owoców. Na zbytu istnieje sporo takich materiałów oraz o poświęcić chwilę na ich porównanie, aby dobrać taki, który tak zaspokoi nasze wyglądania oraz potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z pracą kruszenia lodu, który przyczyni się nie tylko do deserów owocowych, ale te na model do tworzenia mrożonej kawy.