Zylaki a bezplodnosc

Niepłodność u ludzi spowodowana jest przede wszystkim małą ruchliwością plemników, niską jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest kluczem niskiej jakości nasienia, czyli zmniejszoną ilością plemników (tanio niż 20 mln w 1 ml) bądź ich zmniejszoną ruchliwością.

Wpływ na to zawierają m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste korzystanie z sauny, ciasna i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność wywołana jest poprzez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w sukcesu przebytej infekcji czy urazu. Skutkuje to bowiem czasem błędem w nasieniu dojrzałych plemników, i czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na funkcje rozrodcze wpływać mogą także choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym krokiem w działaniu męskiej niepłodności jest zmiana trybu życia. Pomoże na pewno aktywność fizyczna oraz rezygnacja z używek np. alkoholu. Na grupa nasienia pozytywnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, duża w akty i warzywa i wprowadzanie do systemu witaminy A także C. Jeśli niepłodność jest produktem zaburzeń hormonalnych pacjentowi przepisywane są hormony. Niedrożność nasieniowodów odwołuje się w wybranych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyBezpłodność że nosić jeszcze podłoże genetyczne. Warto uzyskać to pod uwagę zwykle w sukcesu, gdy u kobiety doszło do kilku poronień z poziomu. Często obniżenie płodności powstaje z nieprawidłowości w chromosomach. Również istnieje to zmiana genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności prawdopodobnie istnieć więcej przebycie świnki. Ta dolegliwość wieku dziecięcego u małych chłopców że stanowić niezmiernie groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po dokonaniu dojrzałości płciowej, może nastąpić zapalny obrzęk jąder, które zawierać może niepłodność. Równie groźne są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia stworzone przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto dodać i o Zespole Kallmana. Istnieje toż schorzenie genetyczne, które ustala się brakiem lub zanikiem powonienia, a czasem oraz opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U ludzi dotkniętych tym zaburzeniem występują znacznie niskie jądra, prącie i mały poziom testosteronu. Rokowania na leczenia maja pacjenci z zakresem jąder powyżej 2,5cm.